Vicor Corporation VI-22M-MW-S
VI-22M-MW-S picture photo
Mfg. Part Number
VI-22M-MW-S
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W
Datasheet Download
VI-22M-MW-S.pdf
Availability of VI-22M-MW-S
QUANTITY
VI-22M-MW-S Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-22M-MW-S
Internal Part NumberEIS-VI-22M-MW-S
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)56V
Voltage - Output 110V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-22M-MW-S
Related LinksVI-22, VI-22M-MW-S Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-22M-MW-S Details Description
Related parts for VI-22M-MW-S
SWITCH MINI SPST-NC ROLLER.187QC datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 11MHZ RRO TSOT23-8 datasheet.pdf
HOLDER LED SRL 5MM GREEN datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 5.89"L X 3.15"W datasheet.pdf
HDM BP POWER MODULE PF 30 SAU datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 3W DO216AA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf