Vicor Corporation VI-22T-EY-F4
VI-22T-EY-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-22T-EY-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W
Datasheet Download
VI-22T-EY-F4.pdf
Availability of VI-22T-EY-F4
QUANTITY
VI-22T-EY-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-22T-EY-F4
Internal Part NumberEIS-VI-22T-EY-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)56V
Voltage - Output 16.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)7.69A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-22T-EY-F4
Related LinksVI-22T, VI-22T-EY-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-22T-EY-F4 Details Description
Related parts for VI-22T-EY-F4
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 5/8" datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
GSF1 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
SMS BRDMNT M 24POS PCB datasheet.pdf
13 MTE VERTICAL SMT HDR 15 AU datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 2% 22W 2512 datasheet.pdf
220UF 50V 10X16 105C RAD datasheet.pdf