Vicor Corporation VI-23M-CY-F4
VI-23M-CY-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-23M-CY-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W
Datasheet Download
VI-23M-CY-F4.pdf
Availability of VI-23M-CY-F4
QUANTITY
VI-23M-CY-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-23M-CY-F4
Internal Part NumberEIS-VI-23M-CY-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)42V
Voltage - Input (Max)60V
Voltage - Output 110V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-23M-CY-F4
Related LinksVI-23M, VI-23M-CY-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-23M-CY-F4 Details Description
Related parts for VI-23M-CY-F4
Crystal 38.4000kHz 100ppm 11pF 35 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
RES 27 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 53POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN DSUB 9PS R/A JUNCTION SHELL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN STRIP HEADER 23POS .100 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf