Vicor Corporation VI-25T-EW-F1
VI-25T-EW-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25T-EW-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W
Datasheet Download
VI-25T-EW-F1.pdf
Availability of VI-25T-EW-F1
QUANTITY
VI-25T-EW-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25T-EW-F1
Internal Part NumberEIS-VI-25T-EW-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 16.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15.38A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25T-EW-F1
Related LinksVI-25T, VI-25T-EW-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25T-EW-F1 Details Description
Related parts for VI-25T-EW-F1
IC POT DGTL 10K 2CH SPI 14-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO201A datasheet.pdf
CONN PLUG 19 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED 3MM CBI RT ANGL R REV POL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 464MA 750 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
OSC XO 35.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf