Vicor Corporation VI-25W-MX-F4
VI-25W-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25W-MX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W
Datasheet Download
VI-25W-MX-F4.pdf
Availability of VI-25W-MX-F4
QUANTITY
VI-25W-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25W-MX-F4
Internal Part NumberEIS-VI-25W-MX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 15.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)13.64A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25W-MX-F4
Related LinksVI-25W, VI-25W-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25W-MX-F4 Details Description
Related parts for VI-25W-MX-F4
CONN CLOSED END 22-14 AWG datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 150MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP datasheet.pdf
FUSE 7A 600V FST MIDGET UL CSA datasheet.pdf
TAPE SQUEAK REDUCTION 3/4" X 5YD datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
HEIGHT SPACER datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 25POS GOLD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf