Vicor Corporation VI-25Y-IX-F4
VI-25Y-IX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25Y-IX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W
Datasheet Download
VI-25Y-IX-F4.pdf
Availability of VI-25Y-IX-F4
QUANTITY
VI-25Y-IX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25Y-IX-F4
Internal Part NumberEIS-VI-25Y-IX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A
Power (Watts) - Manufacture Series15W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max15W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25Y-IX-F4
Related LinksVI-25Y, VI-25Y-IX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25Y-IX-F4 Details Description
Related parts for VI-25Y-IX-F4
CONN HEADER VERT 24POS .100 GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 6.1A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
IND DELAY LINE 200PS 1 OHM SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.05A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 2W SMBG datasheet.pdf
10 PK GATOR CLIP INSUL BLK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf