Vicor Corporation VI-25Z-MV-F1
VI-25Z-MV-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25Z-MV-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W
Datasheet Download
VI-25Z-MV-F1.pdf
Availability of VI-25Z-MV-F1
QUANTITY
VI-25Z-MV-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25Z-MV-F1
Internal Part NumberEIS-VI-25Z-MV-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 12V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)30A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25Z-MV-F1
Related LinksVI-25Z, VI-25Z-MV-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25Z-MV-F1 Details Description
Related parts for VI-25Z-MV-F1
PLIERS INSERT/EXTRACT TOOL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 14POS datasheet.pdf
RELAY START/STOP 120V 25A AC OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT MOB COIL UHF CC 490-512MHZ datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 51MA 16.8 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS T/H datasheet.pdf
JFET N-CH 30V 360MW TO-18 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO252 datasheet.pdf