Vicor Corporation VI-B22-IX-F3
VI-B22-IX-F3 picture photo
Mfg. Part Number
VI-B22-IX-F3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W
Datasheet Download
VI-B22-IX-F3.pdf
Availability of VI-B22-IX-F3
QUANTITY
VI-B22-IX-F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-B22-IX-F3
Internal Part NumberEIS-VI-B22-IX-F3
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)56V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-B22-IX-F3
Related LinksVI-B22, VI-B22-IX-F3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-B22-IX-F3 Details Description
Related parts for VI-B22-IX-F3
RES SMD 787K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CODEC W/TRANSCEIVER MQFP-44 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MT PIN datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1W DO204AL datasheet.pdf