Vicor Corporation VI-J21-CZ-S
VI-J21-CZ-S picture photo
Mfg. Part Number
VI-J21-CZ-S
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W
Datasheet Download
VI-J21-CZ-S.pdf
Availability of VI-J21-CZ-S
QUANTITY
VI-J21-CZ-S Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-J21-CZ-S
Internal Part NumberEIS-VI-J21-CZ-S
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)56V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.08A
Power (Watts) - Manufacture Series25W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseHalf Brick
Size / Dimension2.28" L x 1.80" W x 0.52" H (57.9mm x 45.7mm x 13.2mm)
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max25W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-J21-CZ-S
Related LinksVI-J2, VI-J21-CZ-S Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-J21-CZ-S Details Description
Related parts for VI-J21-CZ-S
SSD 144GB SCSI datasheet.pdf
CONN HEADR 10POS IDC STR SMD TIN datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN MICRO SD CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92-3 datasheet.pdf
RES 560 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf