Vicor Corporation VI-J21-MX-F4
VI-J21-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-J21-MX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W
Datasheet Download
VI-J21-MX-F4.pdf
Availability of VI-J21-MX-F4
QUANTITY
VI-J21-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-J21-MX-F4
Internal Part NumberEIS-VI-J21-MX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)56V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)6.25A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseHalf Brick
Size / Dimension2.28" L x 1.86" W x 1.04" H (57.9mm x 47.2mm x 26.4mm)
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-J21-MX-F4
Related LinksVI-J21, VI-J21-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-J21-MX-F4 Details Description
Related parts for VI-J21-MX-F4
RES 56 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 16CH MCRPWR 28SSOP datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER FRACTION N 32TQFP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 CSH datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5144DBZ datasheet.pdf
BLZP 5.08/17/270LH SN OR BX datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
FIXED IND 3NH 200MA 800 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS INLINE SKT datasheet.pdf