Vicor Corporation VI-J63-MZ-F1
VI-J63-MZ-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-J63-MZ-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W
Datasheet Download
VI-J63-MZ-F1.pdf
Availability of VI-J63-MZ-F1
QUANTITY
VI-J63-MZ-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-J63-MZ-F1
Internal Part NumberEIS-VI-J63-MZ-F1
3D ModelVI-Jxx-xx-F1.stpVI-Jxx-xx-F1.pdf
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)200V
Voltage - Input (Max)400V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.04A
Power (Watts) - Manufacture Series25W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseHalf Brick
Size / Dimension2.28" L x 1.86" W x 0.79" H (57.9mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max25W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-J63-MZ-F1
Related LinksVI-J63, VI-J63-MZ-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-J63-MZ-F1 Details Description
Related parts for VI-J63-MZ-F1
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 7/16 5V 36" datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 60A PPAK SO-8 datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSR 1031FCBGA datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 690MA 327 MOHM datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 6DB datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf