FFF VI09015000J0G
VI09015000J0G picture photo
Mfg. Part Number
VI09015000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
500 TB RIS CLA 90D STACK
Datasheet Download
VI09015000J0G.pdf
Availability of VI09015000J0G
QUANTITY
VI09015000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of VI09015000J0G
Internal Part NumberEIS-VI09015000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesVI
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level9
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
Wire Gauge12-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI09015000J0G
Related LinksVI0901, VI09015000J0G Datasheet, FFF Distributor
VI09015000J0G Details Description
Related parts for VI09015000J0G
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 2W datasheet.pdf
CAP CER 820PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4KHZ RRO 9UCSP datasheet.pdf
IC DRIVER LVDS DIFF 3V SOT23-5 datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 97MM datasheet.pdf
LED ZENIGATA datasheet.pdf
FAA/PMA LAMP datasheet.pdf
CONN EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf
NUT/SCREWDRIVER SET W/HANDLE 2PC datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf