Vishay Semiconductor/Diodes Division VI10150C-M3/4W
VI10150C-M3/4W picture photo
Mfg. Part Number
VI10150C-M3/4W
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 10A 150V TO-262AA
Datasheet Download
VI10150C-M3/4W.pdf
Availability of VI10150C-M3/4W
QUANTITY
VI10150C-M3/4W Order Process
Ship out your order
Specifications of VI10150C-M3/4W
Internal Part NumberEIS-VI10150C-M3/4W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TMBS®
Packaging*
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)150V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If750mV @ 5A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr100µA @ 150V
Mounting Type*
Package / Case*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI10150C-M3/4W
Related LinksVI10150, VI10150C-M3/4W Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VI10150C-M3/4W Details Description
Related parts for VI10150C-M3/4W
RES SMD 3.24K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 165CABGA datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V AMBER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CABLE ASSY PCIE X16 250MM TWINAX datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 2.048MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 200 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf