Vishay Semiconductor/Diodes Division VI30100C-M3/4W
VI30100C-M3/4W picture photo
Mfg. Part Number
VI30100C-M3/4W
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 30A 100V TO-262AA
Datasheet Download
VI30100C-M3/4W.pdf
Availability of VI30100C-M3/4W
QUANTITY
VI30100C-M3/4W Order Process
Ship out your order
Specifications of VI30100C-M3/4W
Internal Part NumberEIS-VI30100C-M3/4W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginDD-018-2014 Rev. 0 05/Aug/2014
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesTMBS®
Packaging*
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If800mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 100V
Mounting Type*
Package / Case*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI30100C-M3/4W
Related LinksVI30100, VI30100C-M3/4W Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VI30100C-M3/4W Details Description
Related parts for VI30100C-M3/4W
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
SMA RT ANGLE PLUG CBL .141 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER PSIS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
350 TB SOCKET VER WF THR datasheet.pdf
BREAKER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TV 37C 37#22D PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf