Vishay Semiconductor/Diodes Division VI30150C-M3/4W
VI30150C-M3/4W picture photo
Mfg. Part Number
VI30150C-M3/4W
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 30A 150V TO-262AA
Datasheet Download
VI30150C-M3/4W.pdf
Availability of VI30150C-M3/4W
QUANTITY
VI30150C-M3/4W Order Process
Ship out your order
Specifications of VI30150C-M3/4W
Internal Part NumberEIS-VI30150C-M3/4W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesTMBS®
Packaging*
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)150V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.36V @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr200µA @ 150V
Mounting Type*
Package / Case*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI30150C-M3/4W
Related LinksVI30150, VI30150C-M3/4W Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VI30150C-M3/4W Details Description
Related parts for VI30150C-M3/4W
WALL RING 172MM "V" FOR M4Q SER datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT .250 AU datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CARD GUIDE DEEP 8X0.102" BLK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
`C II HEAD ASSY CMNL 20-14 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf