CUI Inc. VIBLT1-S24-S9-SMT-TR
VIBLT1-S24-S9-SMT-TR picture photo
Mfg. Part Number
VIBLT1-S24-S9-SMT-TR
Brief Description
DC/DC CONVERTER 9V 1W
Datasheet Download
VIBLT1-S24-S9-SMT-TR.pdf
Availability of VIBLT1-S24-S9-SMT-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VIBLT1-S24-S9-SMT-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of VIBLT1-S24-S9-SMT-TR
Internal Part NumberEIS-VIBLT1-S24-S9-SMT-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Series 30/Apr/2014
Standard Package400
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesVIBLT1-SMT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)22.8V
Voltage - Input (Max)25.2V
Voltage - Output 19V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)111mA
Power (Watts) - Manufacture Series1W
Voltage - Isolation1kV (1000V)
FeaturesSCP
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SMD Module (12 Leads)
Size / Dimension0.70" L x 0.50" W x 0.24" H (17.8mm x 12.7mm x 6.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency70%
Power (Watts) - Max1W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VIBLT1-S24-S9-SMT-TR
Related LinksVIBLT1-S24, VIBLT1-S24-S9-SMT-TR Datasheet, CUI Inc. Distributor
VIBLT1-S24-S9-SMT-TR Details Description
Related parts for VIBLT1-S24-S9-SMT-TR
OSC SO 106.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPST-NO 20A QC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
EMITTER IR 860NM 100MA TO18 datasheet.pdf