Vishay/Vitramon VJ0402A1R5CNAAJ00
VJ0402A1R5CNAAJ00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402A1R5CNAAJ00
Brief Description
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402A1R5CNAAJ00.pdf
Availability of VJ0402A1R5CNAAJ00
QUANTITY
VJ0402A1R5CNAAJ00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402A1R5CNAAJ00
Internal Part NumberEIS-VJ0402A1R5CNAAJ00
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402A1R5CNAAJ00
Related LinksVJ0402A1, VJ0402A1R5CNAAJ00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402A1R5CNAAJ00 Details Description
Related parts for VJ0402A1R5CNAAJ00
JUMPER-H1503TR/A3048W/H1501TR 3" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB OTP 64QFP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 25HSOP datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC ENCODER ROTARY 8-BIT 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
BAG 6X30" STATIC SHIELD datasheet.pdf
COMMON MODE FILTERS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf