Vishay/Vitramon VJ0402A390JNAAJ00
VJ0402A390JNAAJ00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402A390JNAAJ00
Brief Description
CAP CER 39PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402A390JNAAJ00.pdf
Availability of VJ0402A390JNAAJ00
QUANTITY
VJ0402A390JNAAJ00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402A390JNAAJ00
Internal Part NumberEIS-VJ0402A390JNAAJ00
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402A390JNAAJ00
Related LinksVJ0402A3, VJ0402A390JNAAJ00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402A390JNAAJ00 Details Description
Related parts for VJ0402A390JNAAJ00
FUSE RESETTABLE 1.25A HOLD SMD datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE DRIVER 20-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA DO35 datasheet.pdf
OSC VCXO 448.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 500KSPS 28TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.3A 50 MOHM SMD datasheet.pdf