Vishay/Vitramon VJ0402A3R9CNAAI
VJ0402A3R9CNAAI picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402A3R9CNAAI
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402A3R9CNAAI.pdf
Availability of VJ0402A3R9CNAAI
QUANTITY
VJ0402A3R9CNAAI Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402A3R9CNAAI
Internal Part NumberEIS-VJ0402A3R9CNAAI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402A3R9CNAAI
Related LinksVJ0402A, VJ0402A3R9CNAAI Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402A3R9CNAAI Details Description
Related parts for VJ0402A3R9CNAAI
CONVERTER DC/DC +/-12V OUT 1W datasheet.pdf
IC XMITTER/RCVR ESD RS232 16-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CLAMP CABLE .375/.500 STEEL datasheet.pdf
POWER SUPPLY SWITCHING 10W 9V datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
LED XLAMP XB-H WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf