Vishay/Vitramon VJ0402D0R1DLCAC
VJ0402D0R1DLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R1DLCAC
Brief Description
CAP CER 0.1PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R1DLCAC.pdf
Availability of VJ0402D0R1DLCAC
QUANTITY
VJ0402D0R1DLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R1DLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R1DLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R1DLCAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R1DLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R1DLCAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R1DLCAC
PHOTODIODE RED SOLDER datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SC70 datasheet.pdf
DISPLAY OLED 80X48 0.9" GREEN datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC 12BIT 2.7V HS ADC 8SON datasheet.pdf
OSC VCXO 16.384MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.59K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY 14.2MM YELLOW 3DIGIT CC datasheet.pdf