Vishay/Vitramon VJ0402D0R1DXAAC
VJ0402D0R1DXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R1DXAAC
Brief Description
CAP CER 0.1PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R1DXAAC.pdf
Availability of VJ0402D0R1DXAAC
QUANTITY
VJ0402D0R1DXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R1DXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R1DXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R1DXAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R1DXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R1DXAAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R1DXAAC
FAN FILTER/SCREEN STEEL 120MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 6A TO252 datasheet.pdf
VARISTOR 735V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
COMBO 5W5 F PCB STR G HP TIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.012 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf