Vishay/Vitramon VJ0402D0R2CXXAC
VJ0402D0R2CXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R2CXXAC
Brief Description
CAP CER 0.2PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R2CXXAC.pdf
Availability of VJ0402D0R2CXXAC
QUANTITY
VJ0402D0R2CXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R2CXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R2CXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.20pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R2CXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R2CXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R2CXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R2CXXAC
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC REG SWITCHED CAP INV 8VSSOP datasheet.pdf
KIT DEVELOPMENT MPC8272 datasheet.pdf
XFRMR 50VA DIN RAIL datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 450MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONN G JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
CONN HDR 34POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
MOD IGBT 600V 225A SP3 datasheet.pdf