Vishay/Vitramon VJ0402D0R3DXBAC
VJ0402D0R3DXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R3DXBAC
Brief Description
CAP CER 0.30PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R3DXBAC.pdf
Availability of VJ0402D0R3DXBAC
QUANTITY
VJ0402D0R3DXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R3DXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R3DXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R3DXBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R3DXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R3DXBAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R3DXBAC
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" WW datasheet.pdf
SW ROTARY DP 6POS NONSHORT GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 216VWM 366.03VC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 160MA 1.5 OHM datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN CIC VERT 6POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW DO213AB datasheet.pdf