Vishay/Vitramon VJ0402D0R4BLAAC
VJ0402D0R4BLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R4BLAAC
Brief Description
CAP CER 0.40PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R4BLAAC.pdf
Availability of VJ0402D0R4BLAAC
QUANTITY
VJ0402D0R4BLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R4BLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R4BLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.40pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R4BLAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R4BLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R4BLAAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R4BLAAC
IC CPLD 64MC 9.1NS 44PLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SC705 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V 20A CHASSIS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT PCB PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A 8VSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32UFBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 600V 39A SP1 datasheet.pdf