Vishay/Vitramon VJ0402D0R4DLAAP
VJ0402D0R4DLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R4DLAAP
Brief Description
CAP CER 0.40PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R4DLAAP.pdf
Availability of VJ0402D0R4DLAAP
QUANTITY
VJ0402D0R4DLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R4DLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R4DLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.40pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R4DLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R4DLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R4DLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D0R4DLAAP
CONN HOUSING PLUG 25POS GRAY datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 400M OHM 5% 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 2.2A SC70-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN COAX JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 4.5K OHM 50W datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DIODE 40A SF1 datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf