Vishay/Vitramon VJ0402D0R4DLXAC
VJ0402D0R4DLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R4DLXAC
Brief Description
CAP CER 0.40PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R4DLXAC.pdf
Availability of VJ0402D0R4DLXAC
QUANTITY
VJ0402D0R4DLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R4DLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R4DLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.40pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R4DLXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R4DLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R4DLXAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R4DLXAC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 34POS STR datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER SR VERT datasheet.pdf
PANEL SWING 11.5X9.5" datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf