Vishay/Vitramon VJ0402D0R6CLAAP
VJ0402D0R6CLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R6CLAAP
Brief Description
CAP CER 0.60PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R6CLAAP.pdf
Availability of VJ0402D0R6CLAAP
QUANTITY
VJ0402D0R6CLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R6CLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R6CLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R6CLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R6CLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R6CLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D0R6CLAAP
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 20POS 5A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 12MSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 91.03 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf