Vishay/Vitramon VJ0402D0R7CLAAC
VJ0402D0R7CLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R7CLAAC
Brief Description
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R7CLAAC.pdf
Availability of VJ0402D0R7CLAAC
QUANTITY
VJ0402D0R7CLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R7CLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R7CLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R7CLAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R7CLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R7CLAAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R7CLAAC
CONN HEADER 6POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V +/-12V 120W datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 350MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LIGHT DEBURRING WHEEL 12" 7S FIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 13CKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
FUSE 550A 1250V 3SHT AR CU datasheet.pdf