Vishay/Vitramon VJ0402D0R8CLCAJ
VJ0402D0R8CLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R8CLCAJ
Brief Description
CAP CER 0.80PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R8CLCAJ.pdf
Availability of VJ0402D0R8CLCAJ
QUANTITY
VJ0402D0R8CLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R8CLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R8CLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R8CLCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R8CLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R8CLCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D0R8CLCAJ
IC REG LDO 8V 0.5A DPAK datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16QSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 160V TO220 datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf