Vishay/Vitramon VJ0402D0R8DLXAC
VJ0402D0R8DLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R8DLXAC
Brief Description
CAP CER 0.80PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R8DLXAC.pdf
Availability of VJ0402D0R8DLXAC
QUANTITY
VJ0402D0R8DLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R8DLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R8DLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R8DLXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R8DLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R8DLXAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R8DLXAC
CONN HEADER 10POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX 8-1LINE 16-SOIC datasheet.pdf
IC RCVR DIFF LVDS 2CH 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACT SUB-MINI SEALED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 127 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RECT 800V 10A TO220 ISO datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 56MM datasheet.pdf