Vishay/Vitramon VJ0402D0R9CLCAJ
VJ0402D0R9CLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R9CLCAJ
Brief Description
CAP CER 0.90PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R9CLCAJ.pdf
Availability of VJ0402D0R9CLCAJ
QUANTITY
VJ0402D0R9CLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R9CLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R9CLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.90pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R9CLCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R9CLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R9CLCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D0R9CLCAJ
RES SMD 5.36 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 6.8K OHM 0404 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100X.200 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
DUAL HORIZ WIRE MNGR 2U datasheet.pdf
MICRO 51C S 24" WHT FLOAT datasheet.pdf