Vishay/Vitramon VJ0402D0R9CXXAC
VJ0402D0R9CXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R9CXXAC
Brief Description
CAP CER 0.90PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R9CXXAC.pdf
Availability of VJ0402D0R9CXXAC
QUANTITY
VJ0402D0R9CXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R9CXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R9CXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.90pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R9CXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R9CXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R9CXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R9CXXAC
TRANS PREBIAS NPN 250MW TSLP-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A 16-TSSOP datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 WS/SW datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 400 OHM 12W datasheet.pdf