Vishay/Vitramon VJ0402D0R9DXXAC
VJ0402D0R9DXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R9DXXAC
Brief Description
CAP CER 0.90PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R9DXXAC.pdf
Availability of VJ0402D0R9DXXAC
QUANTITY
VJ0402D0R9DXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R9DXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R9DXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.90pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R9DXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R9DXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R9DXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R9DXXAC
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 36.25"L X 30.25"W datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 407K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.91KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 440MA 350 MOHM datasheet.pdf