Vishay/Vitramon VJ0402D100FLBAC
VJ0402D100FLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D100FLBAC
Brief Description
CAP CER 10PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D100FLBAC.pdf
Availability of VJ0402D100FLBAC
QUANTITY
VJ0402D100FLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D100FLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D100FLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D100FLBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D100FLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D100FLBAC Details Description
Related parts for VJ0402D100FLBAC
IC OPAMP GP 100MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 21.8A TO-3P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
QKE II ASSY datasheet.pdf
CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
50W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 26POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf