Vishay/Vitramon VJ0402D100GLBAJ
VJ0402D100GLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D100GLBAJ
Brief Description
CAP CER 10PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D100GLBAJ.pdf
Availability of VJ0402D100GLBAJ
QUANTITY
VJ0402D100GLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D100GLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D100GLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D100GLBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D100GLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D100GLBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D100GLBAJ
FUSE RUBBER WASHER ACS datasheet.pdf
RES SMD 7.15M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
SMA STRT CRIMP PLUG RG 223 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN CABLE 4CONDUCTR datasheet.pdf
CAP FILM 1.0 UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf