Vishay/Vitramon VJ0402D100GLCAJ
VJ0402D100GLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D100GLCAJ
Brief Description
CAP CER 10PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D100GLCAJ.pdf
Availability of VJ0402D100GLCAJ
QUANTITY
VJ0402D100GLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D100GLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D100GLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D100GLCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D100GLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D100GLCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D100GLCAJ
RES SMD 576K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 44TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 50mA Backlight 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA MICMELF datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A 4XDFN datasheet.pdf