Vishay/Vitramon VJ0402D100JLBAC
VJ0402D100JLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D100JLBAC
Brief Description
CAP CER 10PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D100JLBAC.pdf
Availability of VJ0402D100JLBAC
QUANTITY
VJ0402D100JLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D100JLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D100JLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D100JLBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D100JLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D100JLBAC Details Description
Related parts for VJ0402D100JLBAC
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC POST AMP HS LIMITING 10-MSOP datasheet.pdf
FPG1/2/6 CARRIER 5X20 IP 40 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 64POS VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
UFDS,BECU,BF,PSA,RL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
256M SDR SDRAM X16 166MHZ IND datasheet.pdf