Vishay/Vitramon VJ0402D100KLBAP
VJ0402D100KLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D100KLBAP
Brief Description
CAP CER 10PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D100KLBAP.pdf
Availability of VJ0402D100KLBAP
QUANTITY
VJ0402D100KLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D100KLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D100KLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D100KLBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D100KLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D100KLBAP Details Description
Related parts for VJ0402D100KLBAP
CONN HEADER 30POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT PARALLEL IN 24SSOP datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10MINIQFN datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
POWER MODULE MAIN BODY datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
STATICIDE ESD SFTY SHLD 5 GAL datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf