Vishay/Vitramon VJ0402D100KXXAP
VJ0402D100KXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D100KXXAP
Brief Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D100KXXAP.pdf
Availability of VJ0402D100KXXAP
QUANTITY
VJ0402D100KXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D100KXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D100KXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D100KXXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D100KXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D100KXXAP Details Description
Related parts for VJ0402D100KXXAP
CONN FERRULE 2WIRE 12AWG datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
2 BOARD LOCATOR PIN DIAMOND HEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf
LENS ASSY 7POS 26MM RND 6.7MM datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 3/4" 8A CRS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 70A TO220 datasheet.pdf