Vishay/Vitramon VJ0402D100MXAAC
VJ0402D100MXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D100MXAAC
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D100MXAAC.pdf
Availability of VJ0402D100MXAAC
QUANTITY
VJ0402D100MXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D100MXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D100MXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D100MXAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D100MXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D100MXAAC Details Description
Related parts for VJ0402D100MXAAC
IC ADC 12BIT SERIAL 20-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
TOOL DIE SET ONLY CAT 6 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
2 WAY JUNIOR TIMER CONN. datasheet.pdf
RES 427 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 150MW 0503 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf