Vishay/Vitramon VJ0402D110MLBAC
VJ0402D110MLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D110MLBAC
Brief Description
CAP CER 11PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D110MLBAC.pdf
Availability of VJ0402D110MLBAC
QUANTITY
VJ0402D110MLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D110MLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D110MLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D110MLBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D110MLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D110MLBAC Details Description
Related parts for VJ0402D110MLBAC
LED T-5MM 12MM RND 4LED ULT PGRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR CURRENT SWITCH 50A DC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 834 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR 102 LGT TYPE A 33POS datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 80POS SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
SWITCH LIM SPDT 10A ADJ ROL LEVR datasheet.pdf