Vishay/Vitramon VJ0402D120GXAAP
VJ0402D120GXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D120GXAAP
Brief Description
CAP CER 12PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D120GXAAP.pdf
Availability of VJ0402D120GXAAP
QUANTITY
VJ0402D120GXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D120GXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D120GXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D120GXAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D120GXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D120GXAAP Details Description
Related parts for VJ0402D120GXAAP
TELESCOPING ANTENNA W/BNC datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG ORANGE 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
A1000 B.E. datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf