Vishay/Vitramon VJ0402D120KLCAP
VJ0402D120KLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D120KLCAP
Brief Description
CAP CER 12PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D120KLCAP.pdf
Availability of VJ0402D120KLCAP
QUANTITY
VJ0402D120KLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D120KLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D120KLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D120KLCAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D120KLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D120KLCAP Details Description
Related parts for VJ0402D120KLCAP
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC 1.5KE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 176BGA datasheet.pdf
350 TB PLG PLUG 90 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf