Vishay/Vitramon VJ0402D120MLXAJ
VJ0402D120MLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D120MLXAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D120MLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D120MLXAJ
QUANTITY
VJ0402D120MLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D120MLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D120MLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D120MLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D120MLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D120MLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D120MLXAJ
RES SMD 3.65 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
CONN R/A PCB RCPT 14SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SINGLE LINK CABLE DVI-D M/M 100' datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A DL SYNC 14DFN datasheet.pdf