Vishay/Vitramon VJ0402D120MXCAJ
VJ0402D120MXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D120MXCAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D120MXCAJ.pdf
Availability of VJ0402D120MXCAJ
QUANTITY
VJ0402D120MXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D120MXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D120MXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D120MXCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D120MXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D120MXCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D120MXCAJ
BOX ABS BLACK 2.08" X 1.28" 10PC datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 15V 20% AXIAL datasheet.pdf
LED PRISM BI-LVL ORN,ORN SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 240UH 210MA 7.8 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf