Vishay/Vitramon VJ0402D130FLXAC
VJ0402D130FLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D130FLXAC
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D130FLXAC.pdf
Availability of VJ0402D130FLXAC
QUANTITY
VJ0402D130FLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D130FLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D130FLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D130FLXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D130FLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D130FLXAC Details Description
Related parts for VJ0402D130FLXAC
RES 84.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 12 OHM 5% AXL datasheet.pdf
RES 135 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
PIN CONTACT 100PCS datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 181POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 500MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 120W datasheet.pdf