Vishay/Vitramon VJ0402D130GLBAP
VJ0402D130GLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D130GLBAP
Brief Description
CAP CER 13PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D130GLBAP.pdf
Availability of VJ0402D130GLBAP
QUANTITY
VJ0402D130GLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D130GLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D130GLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D130GLBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D130GLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D130GLBAP Details Description
Related parts for VJ0402D130GLBAP
CONN TERM BLK HEX RAIL MNT WM BL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 36 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
CONN FEMALE 12POS CONTACT INSERT datasheet.pdf