Vishay/Vitramon VJ0402D130JLAAJ
VJ0402D130JLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D130JLAAJ
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D130JLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D130JLAAJ
QUANTITY
VJ0402D130JLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D130JLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D130JLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)