Vishay/Vitramon VJ0402D130JLCAJ
VJ0402D130JLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D130JLCAJ
Brief Description
CAP CER 13PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D130JLCAJ.pdf
Availability of VJ0402D130JLCAJ
QUANTITY
VJ0402D130JLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D130JLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D130JLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D130JLCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D130JLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D130JLCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D130JLCAJ
IDC CABLE - MDL36K/MC36F/MDL36K datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 2POLE QC SCREW PNL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 120MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
SIDACTOR BI 15V 400A DO214 datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 340 I/O 484BGA datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 16A 125V datasheet.pdf
DESK COVER datasheet.pdf
2.5 ohm Quad SPST Switches in Chip Scale Package IC datasheet.pdf