Vishay/Vitramon VJ0402D130JXXAC
VJ0402D130JXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D130JXXAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D130JXXAC.pdf
Availability of VJ0402D130JXXAC
QUANTITY
VJ0402D130JXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D130JXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D130JXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D130JXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D130JXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D130JXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D130JXXAC
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 12V datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ADP5133 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 8A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
26500 4C 9#20 3#16 SKT PLUG datasheet.pdf
15 kV ESD Protected, 2.7 V to 3.6 V Serial Port Transceivers with Green Idle⑩ IC datasheet.pdf